Aktualności

08 kwietnia 2020

Włączamy się do walki z koronawirusem!

Wszyscy angażujemy się w walkę ze skutkami pandemii wywołanej koronawirusem, bo Pomoc To Moc.

Zdrowie jest najważniejsze! 

  • Przyłączyliśmy się do pomocy placówkom medycznym -  przekazaliśmy im 6 mln zł z funduszu prewencyjnego. Dzięki naszej pomocy szpitale kupiły m.in. kardiomonitory, bronchoskopy, aparaty ESG czy Echo Serce, respiratory, testy CoV-2 i zestawy indywidualnej ochrony osobistej: maski P3, kombinezony z kapturem, gogle, ochraniacze na obuwie.
     
  • Przeznaczyliśmy 2,3 mln zł na zapewnienie aut do transportu dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Udostępnimy 200 aut do transportu próbek do badań od osób, które są w domowej kwarantannie na terenie całego kraju.
     
  • Dofinansowaliśmy 143 tys. zł Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, aby doposażyć linię diagnostyczną do badań laboratoryjnych w kierunku ostatecznego potwierdzenia zakażeń koronawirusem. Jest to niezbędne, aby zapewnić  wystarczającą zdolność diagnostyki i weryfikacji wyników badań diagnostycznych. Dzięki temu skróci  się także oczekiwanie na wynik.
     
  • Wspieramy służby mundurowe. Zgodziliśmy się na kupno środków ochrony osobistej przeciwko COVID19 służbom, z którymi łączą nas długoletnie kontrakty – Policji, Straży Granicznej, GOPR.

Bądźmy odpowiedzialni! Wszyscy możemy zaangażować się w walkę z koronawirusem  - stosujcie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Zostańcie w domach i  przestrzegajcie zasad higieny. W ten sposób ograniczycie ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Bo zdrowie jest najważniejsze. Dbajmy o nie wszyscy.