Czym jest akcja Pomoc To Moc

Pomoc To Moc, a moc bierze się z zaangażowania społeczności lokalnych i organizacji pozarządowych, które wspieramy. W ramach akcji prewencyjnej Pomoc To Moc finansujemy najlepsze inicjatywy, które mają służyć ochronie zdrowia i poprawie bezpieczeństwa. Idea, która nam przyświeca, to „Zdrowa i bezpieczna rodzina”.

Nikt nie zna lepiej potrzeb lokalnych społeczności niż one same i lokalne organizacje, które działają w ich interesie.

Wspieramy projekty, które służą profilaktyce zdrowotnej i promują zdrowy tryb życia, w tym aktywność fizyczną i zdrową dietę. Mają praktyczny wymiar, jak budowa plenerowych siłowni i ścieżek zdrowia, a także charakter edukacyjny. Obejmują warsztaty i szkolenia, m.in. z udzielania pierwszej pomocy.

Istotą akcji jest też troska o bezpieczeństwo – w każdym wymiarze, a więc to na drodze i w internecie. Finansujemy zakup odblasków dla dzieci, budowę miasteczek ruchu drogowego i poprawę infrastruktury w miejscach publicznych, by ułatwiać poruszanie się i zwiększać bezpieczeństwo zwłaszcza dzieci, osób starszych i z ograniczoną sprawnością. Wspieramy działania informacyjne i edukację służącą podnoszeniu bezpieczeństwa.

Cel jest jeden – troska o nas wszystkich i zapobieganie nieszczęśliwym zdarzeniom. Bo Pomoc To Moc! Niech ta Moc będzie z nami.

Włączcie się do akcji! Złóżcie wniosek

Nabór wniosków trwa do 17 września 2021 r. Zanim go złożycie, zapoznajcie się z regulaminem akcji Pomoc To Moc. Jeśli będzie odpowiadał jej celom, rozpatrzymy go i ocenimy.

Czekajcie na decyzję do 12 listopada 2021 r.

Pytania i odpowiedzi

Pokaż więcejZwiń

Masz pytanie?

Wypełnij krótki formularz, a my na nie odpowiemy.

Napisz do nas