Czym jest akcja

Pomoc To Moc jest ogólnopolską akcją prewencyjną skierowaną do społeczności lokalnych i organizacji pozarządowych. Wspieramy finansowo i organizacyjnie realizację pomysłów zarówno osób fizycznych jak i lokalnych grup – to one najlepiej znają potrzeby swojego otoczenia dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia.

Prewencja to działania, które prowadzą do zmniejszania zagrożeń, np. wpływają na spadek liczby wypadków lub zachęcają rodziny do aktywności ruchowych. To także akcje społeczne, które wywołują pozytywne zmiany w środowisku lokalnym i działają na rzecz dobra wspólnego. 

Fundusz prewencyjny w PZU służy zapobieganiu powstawania albo zmniejszaniu skutków zdarzeń losowych. W tej edycji naszej akcji wspieramy działania propagujące zdrowy tryb życia i poprawę  bezpieczeństwa mieszkańców i ich rodzin. 

W ramach akcji Pomoc To Moc realizujemy przewodnie cele prewencyjne: „Zdrowa i bezpieczna rodzina” „Wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej”.

Włącz się do akcji

Znajdź potrzebę

Masz pomysł na działanie, które zwiększy bezpieczeństwo w Twojej okolicy?
Świetnie! Pomożemy Ci je zrealizować. 

Wybierz partnera

Pomożemy Ci w znalezieniu partnera, np. fundacji lub stowarzyszenia, we współpracy z którym zrealizujesz swój pomysł. Partnera możesz  wybrać z naszej mapy partnerów akcji lub zgłosić się do nas z partnerem spoza tej listy.

Złóżcie wniosek

Sprawdzimy Wasz wniosek. Jeśli jest zgodny z ideą akcji, opublikujemy pomysł na stronie www.pomoctomoc.pzu.pl

Zrealizujcie pomysł

Zróbcie hałas!
Niech Twoja społeczność lokalna dowie się o pomyśle i zagłosuje na niego na www.pomoctomoc.pzu.pl.

We współpracy z doświadczonymi ekspertami z dziedziny bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wybierzemy najlepsze projekty. 

Eksperci Pomoc To Moc

Marcin Feliks

Ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Instruktor ratownictwa górskiego w GOPR, członek Komisji Szkolenia GOPR, Szef Szkolenia GJ GOPR, członek Komisji Taternictwa Jaskiniowego przy Polskim Związku Alpinizmu, członek Klubu Alpinistycznego przy PZA. Taternik jaskiniowy, miłośnik skialpinizmu i wspinaczki w Tatrach, Alpach i Dolomitach. Od dziesięciu lat związany z ratownictwem na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Swoje doświadczenie ratownicze zdobywał również na międzynarodowych stażach ratowniczych w Niemczech i we Francji. Organizator i współorganizator wielu inicjatyw prewencyjnych dotyczących bezpieczeństwa w górach. Prywatnie ojciec dwóch dorastających synów, którym od małego stara się pokazywać jak interesujące mogą być wszelkie aktywności górskie i jak wielki należy mieć szacunek do gór.

Krzysztof Jaworski

Prezes Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Od ponad 25 lat związany z ratownictwem wodnym. Od 2004 roku prezes Legionowskiego WOPR. Stworzył od podstaw Bazę Ratowniczo-Szkoleniową nad Jeziorem Zegrzyńskim wraz z infrastrukturą oraz schemat współdziałania z jednostkami Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Czynny ratownik i koordynator działań ratowniczych oraz Centrum Powiadamiania Ratownictwa Wodnego na terenie województwa mazowieckiego. Podczas jego kadencji podjęte zostały liczne inicjatywy szkoleniowe i edukacyjne, manewry służb Systemu oraz kampanie budowania świadomości bezpieczeństwa nad akwenami, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Grzegorz Juszczyk

Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH

Adiunkt w Zakładzie Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego główne zainteresowania badawcze to stan zdrowia osób aktywnych zawodowo oraz działania profilaktyczne umożliwiające wydłużenie okresu zdolności do pracy. Przez 14 lat zdobywał doświadczenie w prowadzeniu projektów prozdrowotnych dla pracowników współpracując z największymi firmami niepublicznej opieki medycznej oraz bezpośrednio z pracodawcami. W latach 2013-2016 był przedstawicielem polskich pracodawców w Komitecie Doradczym ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa w Miejscu Pracy Komisji Europejskiej.

Bartłomiej Morzycki

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego

Politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad dekady związany ze Stowarzyszeniem Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, od 2011 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu. Współorganizator wielu krajowych i międzynarodowych konferencji poświęconych bezpieczeństwu drogowemu. W 2010 roku ukończył kurs pt. „Oznakowanie poziome dróg i jego wpływ na BRD” organizowany przez Polski Kongres Drogowy i Stowarzyszenie Linia Życia. Odznaczony medalem Towarzystwa Trzeźwości Transportowców. Współpracował przy pilotażowym projekcie „Piłeś? Nie Jedź!”.

Pytania i odpowiedzi

Pokaż więcejZwiń

Masz więcej pytań?

Napisz do nas