Aktualności

27 października 2019

II Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej "Bergovia Cup 2019"

Z myślą o promowaniu wśród dzieci wychowania przez sport i popularyzacji piłki nożnej, jako aktywnej formy wypoczynku już od najmłodszych, Fundacja Aktywności i Rozwoju Sportowego "Bergovia" przygotowała już drugą edycję Mistrzostw Województwa przedszkolaków w piłce nożnej. Pierwsza edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem zarówno wśród uczestników i przedszkoli, jaki i rodziców.

W pierwszych mistrzostwach udział wzięło 16 zespołów (przedszkoli) wraz opiekunami (łącznie ponad 200 osób). W evencie brały też udział rodziny i znajomi startujących. W całej imprezie brało udział ponad 500 osób.

W tej edycji projektu Pomoc To Moc zorganizowane zostaną Mistrzostwa dla 20 reprezentacji przedszkoli z województwa kujawsko-pomorskiego w piłce nożnej na poziomie dostosowanym do wieku dzieci. Mistrzostwa zaplanowano na 27 października 2019 r., a miejscem realizacji zawodów będzie Hala Sportowo - Widowiskowa ŁUCZNICZKA w Bydgoszczy ul. Toruńska 59. Turniej zostanie przeprowadzony zgodnie z regulaminem zawodów opracowanym przez Akademię Sportu "Bergovia" powołaną przez Fundację Aktywności i Rozwoju Sportowego "Bergovia".

Reprezentacje z przedszkoli to 10-cio osobowe zespoły, w skład których wejdą dzieci z rocznika 2013 i młodsze, a także opiekunowie dzieci. Dla wszystkich dzieci biorących udział w zawodach przewidziano pamiątkowe medale, koszulki i drobne upominki. Natomiast dla wszystkich drużyn przewidziano pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla każdego przedszkola zostanie  przekazany voucher na zestaw sportowy, który będzie mógł być wykorzystany w dowolnym czasie przez każde przedszkole.

Wszyscy uczestnicy otrzymają jednakowe nagrody bez względu na zajęte miejsce (zarówno przedszkola, jak i dzieci). Jednakowe, dlatego, żeby nie było zwycięzców i pokonanych, aby udział w tym turnieju był sportowym przeżyciem, w którym wszyscy wygrywają. Zostanie też przyznana nagroda dla najlepiej kibicującego przedszkola i związanych z nim kibiców. Dla dzieci przewidziano drobny poczęstunek w postaci zdrowych owocowych przekąsek oraz napoje.

Będzie to z pewnością wspaniała zabawa i piłkarskie wydarzenie. Imprezę poprowadzi konferansjer, a za prawidłowe przeprowadzenie rozgrywek odpowiedzialni będą profesjonalni sędziowie. W trakcie zawodów odbędą się również różne pokazy dla dzieci i kibiców. Pomiędzy rozgrywkami, uczestniczące w zawodach dzieci będą mogły skorzystać z zabaw prowadzonych przez doświadczonych animatorów. Zapewniona zostanie obsługa medyczna zawodów. W evencie, jako kibice wezmą też udział osoby z najbliższego otoczenia dzieci (rodzice, dziadkowie lub rodzeństwo) - około 1000 osób. Udział dzieci i ich otoczenia w zawodach jest bezpłatny.

Zadanie ma na celu popularyzowanie u dzieci i ich rodzin wychowania przez sport od najmłodszych lat, promowanie sportowej rywalizacji fair play, zachęcanie do aktywnych form wypoczynku. Deklaruje się możliwość udziału osób z niepełnosprawnością w sposób pośredni w organizowanym przedsięwzięciu. Obiekt, w którym odbędzie się zadanie jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnością.

Potrzeba realizacji zadania wynika z faktu, iż tego typu przedsięwzięcie obejmujące dzieci z przedszkoli pozwoli na popularyzacje aktywności fizycznej wśród najmłodszych dzieci, a także przedstawi rodzicom alternatywne formy spędzania czasu przez dziecko. Zawody w piłce nożnej pokażą, że już małe dzieci mogą brać udział w rozgrywkach z zakresu piłki nożnej, zachęcą do aktywności fizycznej, a także będą dla nich wspaniałym doświadczeniem uczącym współpracy w grupie i sportowej rywalizacji. Mistrzostwa będą też okazją do wpajania dzieciom pozytywnych wartości i postawy, iż zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę.

A wszystko to w formie zabawy!