Aktualności

18 listopada 2019

"Dotknij Górski Świat" - projekt Stowarzyszenia "Nie widzę przeszkód"

Projekt Dotknij Górski Świat realizowany przez Stowarzyszenie "NIE WIDZĘ PRZESZKÓD" w ramach Pomoc To Moc dobiega powoli końca. Z wielką radością informujemy, że w najbliższym czasie Stowarzyszenie opublikuje serię filmików zachęcających osoby niewidome do aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Filmy zostały stworzone z myślą o osobach pełnosprawnych jak i osobach z niepełnosprawnością wzrokową, dlatego zawierają one audiodeskrypcję. Filmy dostępne będą na kanale youtube Stowarzyszenia "NIE WIDZĘ PRZESZKÓD" https://www.youtube.com/user/nwprzeszkod

W najbliższych tygodniach członkowie Stowarzyszenia odwiedzą również szkoły dla młodzieży z niepełnosprawnością wzrokową, gdzie podczas prelekcji i warsztatów przekażą im wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się w górach oraz doboru odpowiedniej odzieży i sprzętu. Podczas spotkań, młodzieży prezentowane będą również filmy - dotyczące  6 dyscyplin sportowych, takich jak: treking, bieganie, jazda na rowerze, wspinaczka, pływanie kajakiem i jazda na nartach.

Wyglądajcie na ścieżkach biegowych, górskich szlakach oraz ściankach wspinaczkowych wzmożonej aktywności osób niewidomych – liczymy że tak się stanie :) Doceńcie ich starania – a może sami wyciągniecie rękę do takich osób w Waszym otoczeniu? Do dzieła !!