Nikt nie zna lepiej potrzeb lokalnych społeczności niż one same i lokalne organizacje, które działają w ich interesie.
Wspieramy projekty, które służą profilaktyce zdrowotnej i promują zdrowy tryb życia, w tym aktywność fizyczną i zdrową dietę. Mają praktyczny wymiar, jak budowa plenerowych siłowni i ścieżek zdrowia, a także charakter edukacyjny. Obejmują warsztaty i szkolenia, m.in. z udzielania pierwszej pomocy.
Istotą akcji jest też troska o bezpieczeństwo – w każdym wymiarze, a więc to na drodze i w internecie. Finansujemy zakup odblasków dla dzieci, budowę miasteczek ruchu drogowego i poprawę infrastruktury w miejscach publicznych, by ułatwiać poruszanie się i zwiększać bezpieczeństwo zwłaszcza dzieci, osób starszych i z ograniczoną sprawnością. Wspieramy działania informacyjne i edukację służącą podnoszeniu bezpieczeństwa.
Cel jest jeden – troska o nas wszystkich i zapobieganie nieszczęśliwym zdarzeniom. Bo Pomoc To Moc! Niech ta Moc będzie z nami.
Włączcie się do akcji! Złóżcie wniosek
Nabór wniosków trwa do 17 września 2021 r. Zanim go złożycie, zapoznajcie się z regulaminem akcji Pomoc To Moc. Jeśli będzie odpowiadał jej celom, rozpatrzymy go i ocenimy.
Czekajcie na decyzję do 12 listopada 2021 r.
Pytania i odpowiedzi
- Jak złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach akcji Pomoc To Moc?
Za pośrednictwem formularza na stronie internetowej pomoctomoc.pzu.pl. Wystarczy kliknąć niebieski przycisk „Złóż wniosek”. Do wniosku należy dołączyć wypełniony załącznik Informacja o projekcie, który jest do pobrania także na stronie internetowej.
- Co powinien zawierać prawidłowo złożony wniosek?
Powinien zawierać wypełniony załącznik Informacja o projekcie i spełniać kryteria wymienione w § 3 ust. 7 Regulaminu akcji Pomoc To Moc.
- Kto może złożyć wniosek?
Wnioski mogą składać m.in. fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe i podmioty posiadające status organizacji pożytku publicznego. Dokładne informacje znajdują się w regulaminie akcji Pomoc To Moc.
- Czy wniosek może złożyć osoba fizyczna?
Nie, ale może się zgłosić do organizacji pozarządowej, która działa w jego okolicy, przekonać ją do swojego pomysłu i złożenia wniosku o dofinansowanie.
- Kiedy można składać wnioski?
Codziennie, między godz. 5 a 22, od 16 sierpnia do 17 września 2021 roku.
- Czy można złożyć kolejny wniosek do akcji Pomoc To Moc, gdy trwająca umowa nie została jeszcze rozliczona?
Najpierw trzeba rozliczyć trwającą umowę.
- Czy w ramach akcji Pomoc To Moc można ubiegać się o dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu lub wyposażenia?
Tak, ale pod warunkiem, że będzie to niezbędne do realizacji konkretnego projektu prewencyjnego. Nie finansujemy samego zakupu sprzętu i wyposażenia.
- Czy wymagany jest finansowy wkład własny do realizacji działań w ramach akcji Pomoc To Moc?
Nie. Wkładem może być samo zaangażowanie lokalnej społeczności czy wolontariuszy.
- Kiedy wniosek jest odrzucany?
Gdy brakuje w nim informacji, o których mowa w § 3 ust. 7 Regulaminu akcji Pomoc To Moc albo został złożony w inny sposób niż za pośrednictwem formularza na stronie internetowej pomoctomoc.pzu.pl, np. za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej, a także gdy dotyczy innych zadań niż wymienione wśród celów tegorocznej akcji. Gdy wnioskodawcą NIE jest organizacja pozarządowa (stowarzyszenie, fundacja, uczniowski klub sportowy) oraz nie posiada osobowości prawnej.
- Jak wygląda proces przyznania dofinansowania?
Samo złożenie wniosku nie oznacza przyznania dofinansowania. Ostateczną decyzję podejmuje Komitet. Dokładne kryteria oceny wniosków znajdują się § 3 ust. 10 Regulaminu akcji Pomoc To Moc. O tym, komu Komitet przyznał dofinansowanie, poinformujemy do 29 października 2021 roku.
- Z kim jest zawierana umowa na dofinansowanie projektu i jak długo to trwa?
Umowa prewencyjna jest zawierana między wnioskodawcą a PZU. Formalności zajmują do 30 dni.
- Kiedy zostaną przekazane pieniądze na realizację projektu?
W ciągu 30 dni od podpisania umowy.
- Czy projekt w ramach akcji Pomoc To Moc musi być zrealizowany w określonym czasie?
Tak, nie później niż do listopada 2022 roku. Ale o konkretnym terminie przed tą datą decyduje sam wnioskodawca. Powinien przy tym pamiętać, żeby zaplanowane akcje organizować cyklicznie, a nie jednorazowo.
- Czy PZU wysyła Wnioskodawcy branding akcji Pomoc To Moc?
W momencie podpisania umowy, przekazywane są drogą elektroniczną pliki graficzne akcji Pomoc To Moc. Wnioskodawca, w planowanym budżecie projektu powinien uwzględnić koszty produkcji materiałów promujących akcję Pomoc To Moc. PZU nie przekazuje gotowych banerów, rollupów i innych materiałów.
Zwiń