Budowa ogólnodostępnego miasteczka ruchu drogowego

Wężyska, Stowarzyszenie Czarnowiacy

43 364

Status: W realizacji

Celem projektu jest utworzenie Miasteczka Ruchu Drogowego wraz z sześcioma grami podwórkowymi na terenie Szkoły Podstawowej w Wężyskach,

Miasteczko ruchu drogowego ma służyć rozwijaniu umiejętności młodych rowerzystów. Będzie to dobre pole doświadczalne, gdzie namacalnie można poznać znaki, sygnalizację świetlną i ich funkcję w ruchu drogowym. Jest to przedsięwzięcie, które ma na celu wprowadzenie dzieci oraz młodzież szkolną w podstawy bezpiecznego zachowania się na ulicy czy jezdni w praktycznym działaniu. Realizacja projektu umożliwi także przeprowadzanie egzaminów na kartę rowerową oraz Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dodatkowo będzie to miejsce gdzie będzie można bezpiecznie spędzić wolny czas z rówieśnikami lub rodzicami.

Zostanie zamontowane oświetlenie tak by można było korzystać z placu w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko robi się ciemno, a także zaplanowano zakup jednej kamery wizyjnej. Do przygotowania terenu pod miasteczko ruchu drogowego zostaną zaangażowani mieszkańcy co przełoży się na zwiększenie integracji również międzypokoleniowej.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
530