Obóz biblijny dla dzieci i młodzieży ODKRYWCY

Świebodzin

3 000

Status: Wniosek złożony

Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl - organizuje obóz biblijny dla dzieci i młodzieży ODKRYWCY w dniach 3-12 lipca 2018 r. 


Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl działała od ponad roku na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Obóz odbywać się będzie w Złotym Stoku. 

Starannie przygotowany program obozu dla dzieci i młodzieży obejmuje odkrywanie każdego dnia innego talentu. Uczestnicy zostaną podzieleni na 6 grup. Każda grupa codziennie będzie brała udział w innym warsztacie przeprowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Wyłoniony zostanie talent artystyczny, talent taneczny, talent sportowy i dobrej orientacji w terenie. Oprócz tego uczestnicy będą uczyli się i ćwiczyli zasady udzielania pierwszej pomocy. Wezmą udział w warsztacie promującym zdrowe odżywianie i sami przygotują zdrowe i atrakcyjne desery. 

Z nastolatkami prowadzone będą rozmowy o zagrożeniu bulimią i anoreksją.
Dzieci otrzymają apteczkę, odblaski, tak by piesze i autokarowe wycieczki były bezpieczne.

Chcemy zorganizować dzieciom i młodzieży aktywne, wartościowe i ciekawe spędzenie czasu podczas wakacji. Oprócz wartości religijnych chcemy przekazać uczestnikom konkretną wiedzą i umiejętności: wiedzę z udzielania pierwszej pomocy, zdrowego odżywiania, chcemy pokazać możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu jako alternatywy dla spędzenia czasu przed komputerem i telewizorem. Chcemy zapewnić młodym ludziom przestrzeń do odkrywania talentów, co mamy nadzieję pozwoli im odważnie patrzeć w przyszłość wraz z nowo zdobytymi lub udoskonalonymi umiejętnościami. 

Zależy nam na profesjonalnym przeprowadzeniu warsztatów, efektywnym przekazaniu wiedzy o zasadach pierwszej pomocy. Apteczki dla uczestników obozu zawsze im posłużą w razie potrzeby. Podarowane im odblaski, sprawią, że każde dziecko będzie widoczne na drodze, nie tylko w czasie trwania obozu. Chcemy wpływać na świadomość dzieci i młodzieży, poprzez warsztaty, bo chcemy pokazać, że domowy sok warzywno-owocowy jest pyszny, zdrowy i można zrezygnować ze słodkich napojów gazowanych. 

Naszym celem jest nie tylko mówić ale i pokazać młodym ludziom, że dbanie o zdrowie jest najlepszą inwestycją w przyszłość. My to wiemy, Państwo też wiedzą - a dzieciom od najmłodszych lat należy pokazywać i wyrabiać w nich dobre nawyki czy to poprzez zabawę, doświadczenie, czy warsztaty. 

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
257