Radarowe wyświetlacze prędkości w miejscowości Ziemin

Stowarzyszenie Przyjazna Gmina Wielichowo

Miejscowość

Wielichowo

Status

Zrealizowany

Numer wniosku

2250/2019

Data publikacji

20.08.2019

Termin głosowania

Zakończone

Oddanych głosów

706

Mieszkańcy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjazna Gmina Wielichowo widzą potrzebę instalacji radarowych wyświetlaczy prędkości z solarnym systemem zasilania w miejscowości Ziemin. Tablice będą spełniały funkcję informacyjną i zostaną ustawione w miejscach, w których kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Wbudowany w tablicę LED radar mikrofalowy będzie dokonywał pomiaru prędkości jadących samochodów i w czytelny sposób wyświetlał jej wartość.

Kwota wniosku:34 300

Droga przy której zamontowane będą tablice jest bardzo ruchliwa, a tablice te przyczynią się do respektowania zasad ruchu drogowego. Kierowcy będą bardziej uważni i zdejmą nogę z gazu. W tej okolicy znajduje się przystanek autobusowy,  z którego korzystają dzieci i młodzież. Działanie to będzie skutecznym rozwiązaniem, tym bardziej że miejsce to nie posiada zatoczki autobusowej, a w okolicy nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych.

Projekt realizowany będzie we współpracy z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i lokalnym samorządem – Gminą Wielichowo.

Zamontowanie radarowych wyświetlaczy prędkości zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców wsi Ziemin oraz przyczyni się do zmniejszenia ilości wypadków drogowych na drodze wojewódzkiej nr 312.

Pozostałe informacje

Kwota wnioskowana34 300
Kwota rekomendowana25 725