Bezpiecznie na przejściu

Uczniowski Klub Sportowy ISKRA

Miejscowość

Jasieniec

Status

Zrealizowany

Numer wniosku

6787/2019

Data publikacji

11.12.2019

Termin głosowania

11.12.2020

Oddanych głosów

4461

Uczniowski Klub Sportowy ISKRA planuje zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. W tym celu chce zamontować kompleksowe pionowe i poziome oznakowanie, informujące kierowców o zagrożeniach na drodze. Projekt będzie realizowany od grudnia 2019 roku do czerwca 2020 roku.

Kwota wniosku:36 801 zł
Zagłosuj

Dzieci i młodzież w drodze do szkoły często przekraczają ciągi jezdni, która jest szeroka, długa i prosta. Jej nawierzchnia oraz geometria sprawia, że kierowcy nie przestrzegają obowiązujących zasad ruchu drogowego i przekraczają dozwoloną prędkość.

W newralgicznych punktach zamontowana zostanie sygnalizacja mierząca prędkość pojazdów oraz tablice fluorescencyjne ze znakiem A-17 i komunikatem dla kierowców „ZWOLNIJ”. Pojawią się również 2 piktogramy A-16 na jezdni przy szkole, punktowe elementy odblaskowe na jej krawędzi oraz przejście dla pieszych pomiędzy zatoczką parkingową, a boiskiem sportowym.

Droga ta jest ciągiem komunikacyjnym o dużym nasileniu ruchu drogowego, łączy dwa powiaty – grójecki i białobrzeski oraz dwie drogi wojewódzkie DW730 i DW731. Przedmiotowa lokalizacja została potwierdzona na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pozostałe informacje

Kwota wnioskowana36 801 zł