Bezpieczni na drodze

Ochotnicza Straż Pożarna w Prusewie

Miejscowość

Prusewo

Status

W realizacji

Numer wniosku

2753/2019

Data publikacji

14.10.2019

Termin głosowania

14.10.2020

Oddanych głosów

1694

Ochotnicza Straż Pożarna w Prusewie pragnie zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców gminy Krokowa. W tym celu chce zamontować 7 lamp ulicznych przy nieoświetlonych drogach gminnych oraz radarowy wyświetlacz prędkości. Projekt będzie realizowany w listopadzie 2019 roku.

Kwota wniosku:71 047
Zagłosuj

Montaż lamp oświetleniowych pozwoli na bezpieczne poruszanie się mieszkańców po zmroku. Drogi przy których będą one stać, prowadzą do boiska, placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Są to miejsca gdzie dzieci i młodzież często spędzają wolny czas, uprawiają sport. Niestety brak oświetlenia wiąże się z dużym ryzykiem i niebezpieczeństwem. Dzięki lampom poprawi się widoczność po zmroku, co zmniejszy prawdopodobieństwo wypadków drogowych.

Drogi te znajdują się w miejscowościach:
- Brzyno na ulicy Spokojnej, gdzie przebiega ścieżka rowerowa.
- Prusewo na ulicy Polnej, Nowej oraz Wiejskiej.

Przy drodze powiatowej, w miejscowości Brzyno zostanie zamontowany wyświetlacz prędkości. Blisko tego miejsca znajduje się przystanek autobusowy, koło którego nie ma przejścia dla pieszych. Tablica będzie spełniała wyłącznie funkcję informacyjną i zostanie ustawiona w miejscu, w którym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Pozostałe informacje

Kwota wnioskowana71 047