Zwalniasz – chronisz!

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Chynów

Miejscowość

Sułkowice

Status

Zrealizowany

Numer wniosku

1462/2019

Data publikacji

27.05.2019

Termin głosowania

Zakończone

Oddanych głosów

496

Projekt będzie polegał na postawieniu sygnalizacji wymuszającej na kierowcach zmniejszenie prędkości.

Kwota wniosku:24 332,25 zł

Nowoczesne rozwiązanie typu interaktywny radar RDW-103 wyświetlający na bieżąco informację o prędkości pojazd u i ewentualnych konsekwencjach przekroczenia dozwolonej prędkości na danym odcinku drogi (ilość punktów karnych i wysokość mandatu) znacznie skuteczniej oddziałuje na wyobraźnię kierowców niż zwykły, niemy znak.

W gminach, gdzie to rozwiązanie wprowadzono, bezpieczeństwo uległo poprawie, co dowodzi jego skuteczności. Proponowane rozwiązanie umożliwia dodatkowo prowadzenie statystyk na temat ilości przejeżdżających pojazdów w danym czasie, oraz ilości pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość. To z kolei pozwala na wprowadzenie w przyszłości innych rozwiązań, poprawiających bezpieczeństwo na drodze i w rejonie szkół.

Tablice zamontowane będą bezpośrednio przy ulicy Ogrodowej, przy której znajduje się szkoła podstawowa i plac zabaw. Ta ulica jest długa i prost i jest ciągiem komunikacyjnym o dużym nasileniu ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego (szkoła, sklep, stacja PKP, centrum gminy). Ograniczenie prędkości jest nagminnie łamane i zagraża bezpieczeństwu. Kieruje nami bezpieczeństwo wszystkich ale głównie dzieci.

Mieszkańcy chętnie angażują się w sprawy, które sami możemy rozwiązać. Tu potrzebujemy pomocy, żeby pokazać moc działania. Mieszkańcy zgłaszają prośby częstszego patrolowania tego terenu na Policję, ale przeznaczenie jednego radiowozu tylko dla jednej wsi jest niemożliwe. Do tragedii tak niewiele potrzeba.

Pozostałe informacje

Kwota wnioskowana24 332,25 zł