Zakup mobilnych miasteczek ruchu drogowego

Bractwo Rycerskie Spod Nordowej Gwiazdy

Miejscowość

Krokowa

Status

Zrealizowany

Numer wniosku

6879/2019

Data publikacji

20.12.2019

Termin głosowania

19.12.2020

Oddanych głosów

12778

Celem projektu jest zakup 4 sztuk mobilnych miasteczek ruchu drogowego, które zostaną przekazane dla dwóch Szkół Podstawowych oraz dwóch przedszkoli z terenu gminy Krokowa. Miasteczka będą rozkładane na salach gimnastycznych z tego względu do szkół podstawowych potrzebujemy miasteczka o różnej wielkości.

Odbiorcy:Dzieci z 5 Szkół Podstawowych i 5 przedszkoli
Kwota wniosku:63 890 zł
Zagłosuj

Ponadto planujemy nieodpłatne wypożyczanie miasteczek dla wszystkich szkół z gminy. W gminie obecnie jest 5 szkół i 5 przedszkoli. Wierzymy, że ta inicjatywa znacząco zwiększy świadomość i poprawi bezpieczeństwo dzieci i młodzieży poruszających się po drogach. Inicjatywa ma na celu utrwalenie właściwych nawyków i prowadzenie praktycznej nauki bezpiecznego poruszania się po drogach. 

Miasteczko ruchu drogowego daje możliwość właściwego i praktycznego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Każde dziecko kończące szkołę podstawową powinno posiadać kartę rowerową. Szkolenie jest inwestycją w bezpieczeństwo, gdyż najmłodszy uczestnik ruchu drogowego przygotowany do bezpiecznego poruszania się rowerem, staje się bardziej świadomym uczestnikiem ruchu drogowego.

Pragniemy stworzyć dzieciom warunki niezbędne i właściwe do poznawania znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej i zasad ruchu drogowego, aby umiejętności te wykorzystywały w życiu codziennym jako świadomi piesi i rowerzyści. Pragniemy nauczyć dzieci w wieku przedszkolnym jak prawidłowo wykonywać korytarz życia oraz jazdy na suwak, aby mogły one przekazywać tę wiedzę osobom dorosłym. Do tego celu niezbędny jest zakup samochodów zabawek. Ponadto chcemy włączyć w akcję zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa oraz okolicznych strażaków i policjantów, aby oswoić dzieci ze służbami mundurowymi. Oprócz tego będziemy uczyć dzieci pierwszej pomocy i prawidłowego reagowania w sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu. 

Pozostałe informacje

Kwota wnioskowana63 890 zł