Woda zabija - Bezpiecznie nad wodą z OSP Landek

Ochotnicza Straż Pożarna w Landeku

Miejscowość

Landek

Status

W realizacji

Numer wniosku

2220/2019

Data publikacji

08.08.2019

Termin głosowania

Zakończone

Oddanych głosów

55

Ochotnicza Straż Pożarna w Landeku, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców chce przeprowadzić akcję informacyjno – prewencyjną. Jej zadaniem będzie przeszkolenie mieszkańców i służb ratunkowych w zakresie bezpieczeństwa i ratownictwa nad wodą oraz doposażenie służb w sprzęt ratowniczy.

Kwota wniosku:77 550 zł

Obserwując statystyki utonięć w naszym kraju w ostatnich latach, OSP pragnie uchronić miejscową społeczność przed tym zagrożeniem i przeszkolić ok. 250 mieszkańców. Tematyka szkoleń dotyczyć będzie zagadnień bezpieczeństwa nad wodą oraz sposobów radzenia sobie z tym żywiołem w sytuacjach zagrożenia. W ramach akcji zrealizowany zostanie cykl pięciu spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przeprowadzony przez OSP i WOPR. Kolejnym etapem akcji będzie szkolenie z ratownictwa wodnego na wodach szybko płynących oraz kurs sternika motorowodnego dla druhów z terenu Gminy Jasienica. 
Kierując się chęcią zwiększenia bezpieczeństwa w okolicy, OSP chce doposażyć jednostkę w niezbędny sprzęt pozwalający szybko i skutecznie ratować. Umożliwi to szybsze dotarcie z pomocą do trudno dostępnych i zalesionych terenów Gminy Jasienica oraz zbiornika goczałkowickiego.

Wszystkie trzy etapy projektu, czyli szkolenie mieszkańców, szkolenie członków OSP oraz doposażenie w sprzęt ratunkowy w znacznym stopniu podniesie bezpieczeństwo w Gminie Jasienica.

Pozostałe informacje

Kwota wnioskowana77 550 zł