Parkrun Polska

Gdynia

40 000

Status: Zrealizowane

Parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o godzinie 9.00 rano w ponad pięćdziesięciu lokalizacjach w całej Polsce. 

Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Uczestnikami sobotnich spotkań mogą więc być całe rodziny. Idea, na której opiera się parkrun to organizacja biegów przez ich uczestników. Taka formuła pozwala nie tylko organizować je bezpłatnie, ale również aktywizuje lokalną społeczność.

Dzięki dotacji prewencyjnej fundacja parkrun Polska zorganizowała szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla 60 koordynatorów biegów parkrun, przygotowała specjalne zawieszki - instrukcje postępowania w razie wypadku dla wolontariuszy pomagających przy organizacji biegów, a także zakupiła automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED) dla 2 największych lokalizacji.

Grupa przyjaciół zorganizowała się wokół wspólnej pasji: pokonywania wyzwań i udowadniania, że niemożliwe nie istnieje. Aktywizują społeczność lokalną działając razem z osobami pełno-, jak i niepełnosprawnymi. Pomysł, z jakim zwrócili się do PZU to organizacja górskich wypraw dla takich osób oraz zapewnienie bezpieczeństwa adekwatnie do stopnia niepełnosprawności danego uczestnika. Wspólnie pokazali światu, że osoby z dysfunkcjami mogą mieć tyle samo zapału do realizacji swoich marzeń i celów co osoby pełnosprawne. Jedynymi przeszkodami, na jakie natrafiają, są bariery fizyczne i właśnie z tym problemem próbują się mierzyć. Ta inicjatywa pokazała, że pomoc to moc!

Podobne inicjatywy

Tablica Życia

Tablica Życia - bezpieczne korzystanie z akwenów wodnych

Katowice

Status: Zrealizowane

35 000 zł
138
Wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej w sprzęt ratowniczy

Wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej

Pluskowęsy

Status: Zrealizowane

5 000 zł
113