Wiejska Strefa Aktywności

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej "Dolina Kacanki"

48 000

Status: W realizacji

Wspólnymi siłami przy wsparciu ekspertów powstanie wielofunkcyjny plac ze sztuczną nawierzchnią , a w sprawie wyglądu i funkcji miejsca prace poprzedzone będą konsultacją z dziećmi i młodzieżą.

Zamierzamy także zabezpieczyć krawężniki i wykonać piłkochwyty tak aby piłka nie stanowiła zagrożenia dla osób postronnych i samochodów. Dzięki zamontowaniu w tulejach słupków do siatki i stojaków do koszykówki będziemy mogli szybko zmieniać charakter tego miejsca w zależności od potrzeb. Raz będzie to arena zmagań sportowych, a po wymontowaniu urządzeń mobilnych będzie to miejsce integracji tanecznej. 


W ramach projektu zamierzamy także w lokalnej świetlicy i szkole podstawowej przeprowadzić spotkania, prelekcje i warsztaty w  zakresie zdrowego żywienia, ruchu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Zajęcia będą dla dzieci jak również dla rodziców i całych rodzin. Projekt także zakłada partnerstwo ze świetlicą Jutrzenka, dzięki czemu 13 świetlic z gminy Staszów będzie mogło wziąć udział w turnieju świetlic w badmintona, mini siatkówkę czy zmagania w rzucie do kosza.

Każda świetlica dostanie zestaw do gry, tak aby ćwiczyć do finału i mieć szanse na nagrody. Zamierzamy również zrobić zawody dla rodzinnych drużyn oraz festyn dla mieszkańców okolicy, tak aby lepiej popularyzować projekt i namawiać do aktywności. Będziemy kilka razy w roku robić takie zawody.

Liczymy na to, że atrakcyjność miejsca przyciągnie nie tylko dzieci, młodzież ale także dorośli zaczną się organizować i uprawiać sport tym samym podnosząc swój komfort życia.

 Prace będą poprzedzone konsultacją z dziećmi i młodzieżą w sprawie wyglądu i funkcji miejsca

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
529