II Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej "Bergovia Cup 2019 "

Bydgoszcz, Fundacja Aktywności i Rozwoju Sportowego "Bergovia"

22 470

Status: W realizacji

Celem głównym zadania jest rozbudzenie zainteresowania i wytworzenie u przedszkolaków potrzeby podejmowania regularnej aktywności fizycznej oraz przygotowanie ogólnorozwojowe przedszkolaków do uprawiania piłki nożnej, jak i innych dyscyplin sportu.

W ramach projektu zorganizowane zostaną Mistrzostwa dla 20 reprezentacji przedszkoli z województwa kujawsko-pomorskiego w piłce nożnej na poziomie dostosowanym do wieku dzieci.

Zadanie zostanie będzie realizowane w terminie od 23 września do 15 listopada 2019 r. W ramach zadania zostanie nawiązana współpraca z przedszkolami w województwie kujawsko-pomorskim w celu przedstawienia zaproszenia do udziału w zawodach. Każde z przedszkoli będzie mogło wystawić 10-cio osobowy zespół, w skład którego wejdą dzieci z rocznika 2013 i młodsze oraz opiekun/opiekunowie dzieci. Dla wszystkich dzieci biorących udział w zawodach przewidziano pamiątkowe medale, koszulki i drobne upominki. Natomiast dla wszystkich drużyn przewidziano pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla każdego przedszkola zostanie też przekazany zostanie voucher na zestaw sportowy, który będzie mógł być wykorzystany w dowolnym czasie przez każde przedszkole.

Okres przedszkolny to czas szczególny jeśli chodzi o kształtowanie prawidłowej motoryki dziecka. W dobie rozwoju techniki dzieci coraz częściej wybierają telewizję i sprzęt multimedialny zamiast ruchu. Potrzeba ruchu jest w tym okresie dla dziecka czymś naturalnym, ale należy dziecko do niej zachęcać. Potrzeba ruchu jest w tym okresie
dla dziecka czymś naturalnym, ale należy dziecko do niej zachęcać. Promocja zdrowego stylu życia oraz generowanie naturalnego wysiłku fizycznego to najlepszy sposób walki z negatywnymi zjawiskami cywilizacyjnymi XXI wieku. Istotnym jest, aby dobre nawyki promować i kształtować od najmłodszych lat.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
524