Poszerzenie wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy

Bolszewo, Ochotnicza Straż Pożarna Bolszewo

44 560

Status: W realizacji

Projekt ma na celu organizację cyklu trzydziestu spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną. Spotkania mają poszerzyć wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy oraz uczyć odpowiedniego zachowania podczas wypadku.

W trakcie szkoleń planujemy 3-5 spotkań z WOPR Wejherowo, który przypomni dzieciom zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz nauczy ich jak prawidłowo reagować i jak udzielać pierwszej pomocy, gdy ktoś znajdzie się w sytuacji zagrażającej życiu.

W projekcie  przewidziano zakup fantomów, dzięki którym będziemy mogli uczyć prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz pozycji bocznej ustalonej. Zakup torby medycznej pozwoli nam nauczyć dzieci jak reagować przy skaleczeniach i jak prawidłowo opatrzyć ranę. Zakupione apteczki i punkty pierwszej pomocy umieścimy w salach lekcyjnych, salach gimnastycznych oraz na holach co zwiększy bezpieczeństwa dzieci podczas przerw lekcyjnych.

Ponadto na schodach w szkole chcemy umieścić napisy przypominające zasady Pierwszej pomocy. Zakupiony sprzęt będzie mógł służyć przez wiele lat do szkoleń i ochrony zdrowia i życia społeczności.

Organizacja spotkań wyszła z inicjatywy rodziców dzieci uczących się w naszej gminie, jako jednostka posiadająca osoby specjalizujące się w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy chętnie podejmiemy się zadania.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
530