Budowa placu zabaw dla dzieci oraz siłowni plenerowej dla dorosłych

Hołowno, Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego

83 630

Status: W realizacji

Zadanie będzie polegało na zbudowaniu placu zabaw dla dzieci oraz siłowni plenerowej dla dorosłych w jednej z najmniejszych i najbiedniejszych gmin w Polsce wschodniej.

Wzbogaci to infrastrukturę wsi, a w połączeniu z wielopokoleniowymi zajęciami prowadzonymi przez nasze Stowarzyszenie w Ośrodku Edukacji Regionalnej stworzy przyjazną przestrzeń dla wszechstronnego rozwoju całych rodzin - zgodnie z kierunkiem akcji "Zdrowa i bezpieczna rodzina". Chcemy zapewnić odpowiednie miejsce zarówno dzieciom młodszym z rodzicami czy dziadkami jak i dzieciom starszym. Chcielibyśmy także zadbać o zdrowie dorosłych, zwłaszcza seniorów, dla których również nie ma jakiejkolwiek oferty na terenie gminy.

Dobór urządzeń na plac zabaw i do siłowni plenerowej konsultowaliśmy z psychologiem i fizjoterapeutą. którzy zasugerowali następujące elementy wyposażenia: karuzela, piaskownica, 
trampolina, huśtawki wahadłowe i wagowe, zestaw wielofunkcyjny wyposażony w 2 wieże, 2 zjeżdżalnie, pomost, zjazd strażacki, tunel i ścianka do wspinaczki. Sprzęty na siłownię zewnętrzną staraliśmy się tak dobrać, aby rozwijały mięśnie całego ciała, zachęcając do ćwiczeń i aktywnego wypoczynku.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
529