Bezpiecznie i zdrowo w czasie wolnym – nasza rodzina

Goświnowice, Fundacja "Dziś dla jutra"

25 605

Status: W realizacji

Celem projektu będzie zwiększenie bezpieczeństwa spędzania czasu wolnego dzieci i ich rodzin poprzez zapewnienie bezpiecznego miejsca na takie spotkania.

Projekt łączy bezpieczeństwo spędzania czasu wolnego z promocja zdrowego stylu życia poprzez udostępnienie siłowni wewnętrznej dla dzieci i lokalnej społeczności miejscowości Goświnowice w budynku Fundacji. Siłownia będzie wyposażona w rowerki stacjonarne, w tym przystosowane dla osób niepełnosprawnych, bieżnie, maty i piłki do ćwiczeń, kijki nordic walking w ilości pozwalającej na ćwiczenia i przebywanie kilku rodzin jednocześnie (bądź grupy lekcyjnej).

Będą z niej mogły korzystać nie tylko dzieci, ale i seniorzy oraz mieszkające we wsi mające indywidualny tok nauki dzieci – stąd sprzęt do rehabilitacji i usprawniania ruchowego w kosztorysie. Projekt przewiduje też zakup odkurzacza na mokro i sucho w celu utrzymania czystości w siłowni w celu ułatwienia pracy wolontariuszom w tym zakresie. Wartością dodaną będzie możliwość korzystania z siłowni przez Zespół Szkolno- Przedszkolny Goświnowice w okresie zimowym, ponieważ nie dysponuje on salą na zajęcia wychowania fizycznego.

W ramach zadania podjęte zostaną działania edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w postaci działań edukacyjnych:

1. działanie edukacyjne  “Rodzina – bezpieczny dom , bezpieczne popołudnie i weekend” dla dzieci i dorosłych nt. zasad bezpieczeństwa spędzania czasu wolnego.

2. szkolenie na manekinie: masaż serca i resuscytacja (dzięki współpracy z WOPR.)

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
483