Zdrowa rodzina od sportu się zaczyna!

Opole

47 400

Status: Wniosek złożony

Stowarzyszenie Polski Związek Kalisteniki i Street Workoutu zamierza zorganizować warsztaty sportowe mające mające na celu zwiększenie sprawności fizycznej przydatnej każdego dnia. 

Celem projektu jest uświadomienie ludzi o prawidłowej technice wykonywania ćwiczeń i ruchów, które wykonujemy na co dzień. 
Beneficjentami projektu będą mieszkańcy miast, w których planujemy zrealizować projekt (Opole, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Gdynia).
Projekt jest kierowany zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla całych rodzin. Zwiększenie świadomości dotyczącej prawidłowego trenowania jest potrzebne zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. Posiadając wiedzę na temat poprawnego wykonywania ćwiczeń, rodzic będzie mógł również wpływać na swoje dziecko i dbać o jego zdrowie jak i harmonijny rozwój.
Warsztaty będą bezpłatne co pozwoli na wzięcie udziału również osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

O warsztatach będziemy informować na swojej stronie www. oraz na portalach społecznościowych.
Nasz projekt ma zasięg ogólnopolski. Chcemy zorganizować łącznie 6 warsztatów w 6 różnych miejscach w Polsce, ponieważ problem złej techniki podczas ćwiczeń lub codziennych czynnościach dotyka całego społeczeństwa.
Na warsztatach przedstawione zostaną ćwiczenia w parach, krótkie domowe programy treningowe które mogą poprawić relację rodzic – dziecko. Każde warsztaty będą kończyć się quizem dla dzieci i rodziców.
Co rodzic powinien wiedzieć gdy jego dziecko zaczyna uprawiać sport, na co zwracać uwagę , czego unikać oraz jak sprawdzać czy wszystko jest w porządku.
Prawidłowy rozwój dziecka to przede wszystkim kompleksowa wiedza oraz odpowiednie decyzje rodzica.
Każdy uczestnik warsztatów otrzyma mały podręcznik, w którym znajdować się będą różne ćwiczenia i figury wraz z opisem.
Warsztaty dotyczące aktywności fizycznej angażujące społeczeństwo są świetną alternatywą do spędzania czasu przed komputerem lub w telefonie oraz pomagają zdobywać niezbędną wiedzę dla każdego. Jest to sposób na promowanie aktywnego stylu życia i rozpowszechniania kultury sportu. Beneficjenci projektu będą mieli możliwość poznania czym jest kalistenika, która rozwija się w błyskawicznym tempie i na przestrzenie zaledwie kilku lat, zwiększyła swoją popularność dziesięciokrotnie. Najważniejsze jednak jest to, że każdy będzie miał możliwość zdobycia wiedzy na temat prawidłowego wykonywania poszczególnych ćwiczeń co pozwoli zapobiegać kontuzjom oraz dowie się jak stać się sprawnym bez względu na wiek. Każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności, zdobyć wiedzę i potrenować w grupie, co pozwala na zdobycie umiejętności interpersonalnych.
Warsztaty będą kontynuowane w przyszłości. Chcemy aby wydarzenie odbywało się cyklicznie. Chcemy również prowadzić zajęcia w całej Polsce, ponieważ mamy świadomość, że jest to problem ogólny. Naszym celem jest uświadamianie społeczeństwa przez co mogą zapobiegać urazom podczas treningów oraz przy czynnościach wykonywanych codziennie. 

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
343