Nie bądź jeleń - bądź rozsądny na szlaku

Bielsko Biała

24 000

Status: Wniosek złożony

Zadanie Fundacji Wspierania Inicjatyw Społecznych Pogranicze Bez Barier będzie polegało na organizacji cyklu akcji, których celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo turystów, w tym niepełnosprawnych, na szlakach górskich.

Realizacja obejmie: zorganizowanie 3 weekendowych akcji w górach przy schroniskach górskich oraz rodzinnego rajdu górskiego, w trakcie przeprowadzane będą działania związane z szerokim aspektem zachowania bezpieczeństwa w górach: szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, akcje pozorujące wypadki, warsztaty z terenoznawstwa. Z działań projektu wykonany zostanie film edukacyjny, który udostępniony zostanie w internecie i prezentował będzie kluczowe elementy projektu wraz z instruktażem zachowania w konkretnej sytuacji kryzysowej (np. zgubienie, ranny na szlaku).

Przeprowadzenie przez naszą Fundację proponowanego projektu zwróci uwagę na problem beztroskiego wychodzenia w góry, braku wiedzy i elementarnych zasad zachowania na szlaku, w tym również stosunku do osób niepełnosprawnych. Organizacja dysponuje grupą wolontariuszy, którzy podejmą się realizacji zadań opisanych w projekcie.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
343