Zdrowy oddech najmłodszych

Morawica

62 000

Status: Wniosek złożony

Celem projektu Stowarzyszenia PROREW jest zapewnienie dzieciom dostępu do powietrza, o parametrach dużo bardziej korzystniejszych niż te panujące na zewnątrz, poprzez zakupienie 4 mierników powietrza i 22 oczyszczaczy powietrza. 

Pomieszczenia, również zamknięte, w morawickich warunkach nie są pozbawione zanieczyszczeń. Najczęściej są to stężenia niższe niż występujące na zewnątrz, natomiast i tak są to parametry przekraczające normy, a tym samym nadal szkodliwe dla zdrowia człowieka, a w szczególności dla najmłodszych dzieci. Oczyszczacze powietrza posłużą do niwelacji z powietrza pyłów zawieszonych, bakterii, wirusów, roztoczy, zarodników pleśni, alergenów, pyłków oraz kurzu z sal zabaw, w których dzieci spędzają najwięcej czasu podczas pobytu w 10 przedszkolach i 1 żłobku w Gminie Morawica, która jest jedną z bardziej zanieczyszczonych gmin w Powiecie Kieleckim.

Dzieci często przebywają w przedszkolach i żłobku po 8-9 godzin dziennie, więc taka dawka lepszego jakościowo powietrza powinna przełożyć się na mniejszą częstotliwość chorowania, ataków kaszlu, styczności z bakteriami, alergenami.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
257