Szerzenie idei dbania o serce i przeciwdziałanie chorobom układu krążenia

Rzeszów

2 500

Status: Wniosek złożony

Głównym celem akcji Fundacji Medyk dla Zdrowia jest szerzenie idei dbania o serce i przeciwdziałanie chorobom układu krążenia.

Podczas pikniku na rzeszowskim Rynku, edukacja połączona będzie z konsultacjami medycznymi i zabawą. W punktach konsultacyjnych będzie można wykonać różnorodne badania oraz uzyskać porady lekarzy specjalistów, dietetyków i fizjoterapeutów, jak dbać o swoje zdrowie. Ważnym elementem wydarzenia jest kampania #dajemyserce polegającą na zrobieniu portretu z dłońmi ułożonymi w kształt serca i umieszczeniu na facebook z hasztagiem #dajemyserce. Zdjęcie udostępnione zostanie na portalach społecznościowych "Dni Serca w Rzeszowie", tak aby poruszyć maksymalnie dużą liczbę osób - mieszkańców Województwa Podkarpackiego oraz zachęcić do złożenia deklaracji zmiany stylu życia na zdrowszy. 


Dodatkowo, wszystkie zdjęcia uzyskane z tegorocznej kampanii zebrane razem, stworzą obraz "Podkarpacie z sercem". Obraz umieszczony będzie w różnych instytucjach. Docelowo obraz zostanie zlicytowany, a uzyskane pieniądze przekazane na szczytny cel. Finałem kampanii będzie wykonanie na płycie rynku zdjęcia osób ustawionych w kształt serca.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
343