Siłownia zewnętrzna

Węglew Kolonia

7 500

Status: Zrealizowane

Stowarzyszenie Kulturalne Tradycja -  dla uatrakcyjnienia i integracji lokalnej społeczności chce zbudować siłownię zewnętrzną. 

Nasze stowarzyszenie działa od 2011 roku i mieści się przy Muzeum Rzemiosła Artystycznego w Weglewie. Ze środków PROW powstał park ginących zawodów i tradycji. Mieści się on na świeżym powietrzu. Są tam rzeźby, wiata sowa, w której robimy wystawy, scena na koncerty oraz tężnia solankowa. Jest to miejsce gdzie lokalna społeczność spotyka się z całymi rodzinami, przychodzi na koncerty, młodzież na warsztaty, część mieszkańców przychodzi odpoczywać a część pooddychać świeżym solankowym powietrzem dla zdrowia.
W tym roku był już koncert Kazania Gnieźnieńskie w wykonaniu Józefa Skrzeka i Beaty Mańkowskiej a we wrześniu będzie koncert amerykańskiego muzyka Colina Halliburtna.

Dla uatrakcyjnienia i integracji lokalnego społeczeństwa chcemy zbudować siłownię zewnętrzną.
Będzie to :THJ-B04 Orbitrek , THJ-B11 Biegacz, THJ-B28 Rower. Koszt zakupu to 8900 zł plus cement,żwir, woda, prąd. Do tego trzeba zrobić wylewki betonowe dla zachowania bezpieczeństwa.

Nasza wieś jest bardzo rozrzucona po okolicy, nie jeden sąsiad się nie zna z drugim a my stworzyliśmy takie miejsce dla integracji społeczeństwa, do rodzinnego wypadu pod tężnie, dla młodzieży warsztaty artystyczne, koncerty dla międzypokoleniowego społeczeństwa. Angażujemy również lokalną społeczność do pomocy podczas imprez tzw. - zaangażowanie społeczeństwa.

Nasz park mieści się przy głównej trasie krajowej 92, więc coraz więcej mamy zwiedzających nasz park i muzeum, zwłaszcza przyjeżdżają turyści rowerowi. Nie ma w naszej okolicy takiej atrakcji i miejsca gdzie można przyjść z całymi rodzinami odpocząć, pooddychać czy ukulturalnić się. Jest to miejsce, gdzie jest każdemu mieszkańcowi po drodze pomiędzy przystankami PKS, przy szkole podstawowej, przy trasie po drodze do sklepu.  Akcja również wzmocni pozycję naszego stowarzyszenia w miejscowości poprzez działanie zachęci innych do pracy społecznej dla innych. 

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
529