„Zdrowy i Bezpieczny Piłkarz- Szczęśliwa Rodzina”

Dobra

11 250

Status: Zrealizowane

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy Wicher - ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zdrowia wśród mieszkańców Gminy Dobra. 

„Zdrowy i Bezpieczny Piłkarz- Szczęśliwa Rodzina” to projekt skierowany do mieszkańców Gminy Dobra mający na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zdrowia dzieci i całych rodzin.
Klub Sportowy Wicher Dobra zorganizuje między innymi:
- Zajęcia piłkarskie i sportowe dla dzieci, mające na celu poprawę sprawności fizycznej oraz odreagowanie nagromadzonych negatywnych emocji i stresów.
- Zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Dobrej. - Warsztaty „bezpieczna droga na trening” z zakresu bezpieczeństwa na drodze, aby dzieci potrafiły zachować się podczas drogi na trening, oraz zakup kamizelek odblaskowych przy współpracy z Komisariatem Policji w Dobrej.
- Warsztaty na temat zdrowego odżywiania dla młodych piłkarzy i ich rodziców. Przeprowadzone przez wykwalifikowanego dietetyka sportowego.
- Rajd rowerowy dla wszystkich chętnych mający na celu propagowanie aktywności fizycznej i różnych form spędzania czasu z rodziną.
- Zajęcia z Judo „Sztuka Upadania” mające na celu poprawę ogólnej sprawności, oraz unikanie urazów w czasie zabaw oraz innych sportów i w życiu codziennym.
- Zakup ochraniaczy dla najmłodszych w celu zapobiegania wystąpieniu urazów.

„Zdrowy i Bezpieczny Piłkarz- Szczęśliwa Rodzina”- projekt kierowany jest dla dzieci oraz osób dorosłych w szczególności rodziców. Dzięki projektowi zapewnimy urozmaicenie wolnego czasu dla dzieci i rodziców poprzez organizację zajęć sportowych, gdyż w tak małych miastach jak Dobra występuję ograniczony dostęp do zajęć zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Zajęcia i warsztaty mają na celu odciągnięcie dzieci od komputerów, telefonów i telewizji oraz pokazanie innych form spędzania wolnego czasu wspólnie z rodziną i lokalną społecznością. Projekt odpowiada także na potrzebę pozyskiwania wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania poprzez spotkania i warsztaty z ekspertami z zakresu zdrowego odżywiania i przygotowania posiłków. Zdobyta wiedza ma zapobiegać problemom związanym z nadwagą i otyłością, a w starszym wieku również innym chorobom między innymi układu krążenia. Odpowiedzą na coraz większy ruch komunikacyjny oraz zwiększającą się ilość wypadków na drogach są zajęcia z bezpieczeństwa na drodze i pierwszej pomocy. Mają po pierwsze zapobiegać wystąpieniu sytuacji niebezpiecznych. Natomiast kiedy już dojdzie do wypadku mają pomóc w udzieleniu pierwszej pomocy w sytuacji stresu.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
530