Budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej

Tuchom

26 250

Status: Zrealizowane

Kółko Rolnicze - Koło Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu - we współpracy z sołtysem, radą sołecką i Gminą Żukowo zabiega o zorganizowanie bezpiecznego miejsca dla mieszkańców.  

Inicjatywa Koła Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu polega na pozyskaniu środków pieniężnych, które zostaną przeznaczone na zakup urządzeń siłowni zewnętrznej i budowę placu zabaw w Tuchomiu.

Siłownia zewnętrzna składałaby się z maksymalnie 5-ciu urządzeń tj. wahadło i twister, wioślarz, wyciąg górny pojedynczy, orbitrek, steper i odwodziciel. Natomiast plac zabaw to zakup wyposażenia typu: karuzela, domek drewniany z liczydłem i zjeżdżalnią, huśtawka, huśtawki równoważne, sprężynowce. 

Mieszkańcy zaplanowali część środków finansowych na to przedsięwzięcie w tegorocznym budżecie funduszu sołeckiego i Urząd Gminy również do tego pomysłu chce się dołożyć. Mimo wszystko budżety są ograniczone. 

Wieś Tuchom liczy 1200-u mieszkańców i nie posiada miejsca, w którym dzieci, młodzież, mieszkańcy mogliby spędzać czas wolny, ćwiczyć, bawić się w bezpiecznym i wydzielonym obszarze.
Nie ma miejsca na aktywny wypoczynek dla osób dorosłych.
Teren przeznaczony na budowę placu zabaw jest własnością Gminy Żukowo. Właściciel wyraził zgodę aby zagospodarować teren na ten cel.

Mieszkańcy wsi od wielu lat zgłaszali potrzebę budowy placu zabaw, wskazując, że najmłodsi mieszkańcy wsi z powodu braku alternatywy spędzają czas przed komputerami. Przez to nie potrafią budować poprawnych relacji społecznych, nawiązywać kontaktów z rówieśnikami, korzystać z zajęć rekreacyjno - sportowych. Narażone są tym samym na wykluczenie społeczne, na cyberprzemoc w Internecie, mają problemy zdrowotne.

Powstanie placu zabaw i siłowni w Tuchomiu ma być alternatywą do zmiany stylu życia, spędzania czasu wolnego na powietrzu. Ma umożliwić wspólna zabawę, poprawić umiejętności społeczne, umożliwić trening młodzieży i osobom dorosłym. Plac zabaw ma być ogrodzony i oświetlony.
 

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
525