Obchody Światowego Dnia Marzyciela

Łódź

15 000

Status: Wniosek złożony

Fundacja Swim For a Deram - pragnie ustanowić nowy rekord Guinessa w kategorii "największa ilość osób, która przepłynie jedną długość 25 m basenu w 24 - godzinnej sztafecie".

Zgodnie z kalendarzem świąt niezwykłych 8 września obchodzony jest Światowy Dzień Marzyciela. Tego dnia organizujemy święto wszystkich marzycieli, podczas, którego będziemy starali się ustanowić nowy rekord Guinessa w kategorii „największa ilość osób, która przepłynie jedną długość 25 m basenu w 24- godzinnej sztafecie”.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9 września 2018 roku w jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowo – rekreacyjnych w Polsce – Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. Projekt skierowany jest m .in. do młodzieży szkolnej, studentów, seniorów oraz ich rodzin. Dla osób, które zdecydują się wziąć udział w światowym dniu marzyciela przygotowujemy otwarte wydarzenia, które przyciągną do wspólnej zabawy i edukacji w dziedzinie, zdrowia, sportu i motywacji do realizacji własnych marzeń. Wśród zaplanowanych wydarzeń przewidziane są m. in bezpłatne lekcje pływania, zawody sportowe, badanie ogólnego stanu zdrowia, targ rzeczy łódzkich, czy ściana marzeń, na której uczestnicy będą zapisywać swoje marzenia.
Impreza ma charakter charytatywny, każda osoba, która zdecyduje się wziąć udział wesprze realizacje projektu edukacyjno – mentorskiego fundacji Swim for a Dream przeznaczonego dla grupy ok. 30 zdolnych młodych ludzi.

Światowy Dzień Marzyciela jest szczególnym wydarzeniem, skierowanym do różnych grup społecznych. Tego dnia każdy, bez względu na wiek, czy sprawność fizyczną będzie mógł podjąć sportowe wyzwanie i tym samym poczuć się rekordzistą. Pobicie rekordu to wyczyn, który możemy osiągnąć jedynie wspólnymi siłami, podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy będą stanowić drużynę. Dzięki temu zintegrujemy lokalną społeczność, zachęcimy różne grupy wiekowe do współdziałania oraz pokażemy jak wiele nas łączy. Wydarzenie będzie promowało sport jako dostępną dla wszystkich, rodzinną i bezpieczną formę spędzania wolnego czasu. Jednocześnie w atrakcyjny sposób zachęci uczestników do angażowania się w działalność charytatywną i pokaże radość płynącą z dzielenia się z innymi. Projekt jest innowacyjny i promuje w niekonwencjonalny sposób uniwersalne idee, łączy sport z pomaganiem innym i motywacją do realizacji marzeń. Otwarte wydarzenia towarzyszące będą pokazywały, że każdy z nas może i powinien prowadzić zdrowy styl życia. Jeśli wydarzenie odniesie sukces może stać się wydarzeniem cyklicznym, które będzie wizytówką naszej społeczności. Przewidujemy, że w próbie bicia rekordu Guinnessa weźmie co najmniej 2 tys. osób, a ok. 8-10 tys osób w wydarzeniach towarzyszących.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
343