Modernizacja portalu www.GdzieRodzic.info

Warszawa

99 500

Status: W realizacji

Fundacja Rodzić po Ludzku - zabiega o modernizację portalu GdzieRodzic.info, portal pomaga rodzicom w przygotowaniu się, aby w zdrowych i bezpiecznych warunkach przywitali na świecie swoje dziecko. 

Nowy portal pomoże kolejnej generacji rodziców lepiej przygotować się i wybrać szpital do porodu. Przez opis procedur szpitalnych, przedstawianie warunków, prezentację personelu i pokazanie oceny opieki przez kobiety, ułatwi rodzicom porównać ofertę szpitali i wybrać miejsce najbardziej odpowiadające ich potrzebom.

Chcemy dać kobietom narzędzie, które będzie im towarzyszyć w okresie ciąży, w przygotowaniach do porodu i początkach macierzyństwa. Aktualnie portal to zamknięty/autorski projekt informatyczny bez możliwości dodawania nowych modułów oraz rozwijania istniejących.

Celem jest stworzenie narzędzia, które będzie przyjazne i intuicyjne w użytkowaniu, dostosowane do urządzeń mobilnych, w nowoczesnej szacie graficznej, łatwe w zarządzaniu oraz umożliwiające w przyszłości rozbudowę i stały rozwój.

Planowane działania: zmiana struktury strony - analiza i stworzenie nowej architektury i nawigacji, stworzenie nowego projektu graficznego, rozbudowanie bazy wiedzy dla rodziców i personelu, dodanie modułu „baza personelu” umożliwiającego tworzenie profili zawodowych, dostęp do szkoleń, webinariów.

„Dzięki Wam wybrałam szpital do poród!” Celem Fundacji jest by ciąża i poród były dobrym doświadczeniem dla każdej kobiety. Dostarczamy wiedzę, wspieramy kobiety - wierzymy, że początek macierzyństwa wpływa na jakość życia całej rodziny.

Od 2012 r. na portalu Gdzierodzic.info ułatwiamy kobietom podjęcie przemyślanej decyzji – jak, z kim i gdzie chcą urodzić. Po to by czuły się bezpieczne i mogły świadomie wybierać miejsce do porodu. Portal dostarcza rodzicom wiedzy na tematy okołoporodowe - artykuły dotyczące ciąży, porodu i połogu, informacje prawne, słownik, a także narzędzi - kreator planu porodu.

Portal daje możliwość kobietom po porodzie oceny opieki w szpitalu, a także pozostawienia komentarza. Pozwala to na stały monitoring konsumencki placówek, pomaga innym kobietom dokonać wyboru, dostarcza szpitalom wiedzy na temat obszarów do zmiany. Zbieranie informacji od szpitali ułatwia analizę trendów w opiece okołoporodowej. Portal zawiera informacje o wszystkich placówkach w Polsce (401). Ponad 90% posiada szczegółowe informacje na temat warunków i wyposażenia na oddziałach, obowiązujących procedur, statystyk (liczby urodzeń, wskaźników cięć cesarskich, nacięć krocza), dostępności znieczulenia.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
524