„Nowy zalew bez utonięć”

Żyrardów

17 500

Status: Wniosek złożony

Żyrardowskie Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - organizuje pokazy ratownictwa i organizację zajęć z pierwszej pomocy podczas otwarcia Zalewu Żyrardowskiego

Pod koniec czerwca 2018 r. planowane jest otwarcie Zalewu Żyrardowskiego po ponad rocznej modernizacji tego miejsca. Stowarzyszenie WOPR Żyrardów wspólnie z Komedą Powiatową Policji w Żyrardowie zaplanowało festyn w ramach edukacji młodzieży i dorosłych w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.

„Nowy Zalew bez utonięć” to impreza, na której przede wszystkim promowane będą prawidłowe zachowania nad wodą. Zalew Żyrardowski jest jedynym w okolicy zbiornikiem, gdzie wyznaczone jest kąpielisko strzeżone, a mimo tego co roku dochodzi tam do tragedii. 

We współpracy z funkcjonariuszami żyrardowskiej Komendy Policji powstał pomysł, w który zaangażowana zostanie również Powiatowa Komenda Straży Pożarnej. Oprócz edukacyjnych filmów czy pogadanek i warsztatów z pierwszej pomocy, zaplanowane zostały również konkursy (rzut boją do celu, spacery w alko i narko goglach, gra wielkoformatowa), a także pokaz ratownictwa wodnego i sprzętu jakim dysponuje WOPR oraz Straż Pożarna (skuter wodny, łódź do poszukiwań).

Pomysł zorganizowania tego pikniku podczas otwarcia Zalewu Żyrardowskiego zrodził się z powodu częstych utonięć w tym miejscu w latach ubiegłych. Zarówno ratownicy WOPR jak i policjanci jednogłośnie uważają, że zapobieganie utonięciom jest priorytetem w okresie letnim. Tylko w latach 2016-17 na terenie powiatu żyrardowskiego utonęło, aż 5 osób, dlatego tak ważna jest profilaktyka w tym zakresie, a zorganizowany podczas otwarcia Zalewu Żyrardowskiego piknik będzie ku temu świetną okazją. 
 

 

 

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
343