"Bezpieczna rodzina podczas wypoczynku nad wodą"

Łódź

39 000

Status: Wniosek złożony

Polskie Stowarzyszenie Pływania Niemowląt - przygotowuje materiał video, który będzie kompendium wiedzy jak bezpiecznie spędzać czas z dziećmi nad wodą.

Założeniem projektu jest nagranie pięciu odcinków poświęconych najważniejszym zagrożeniom. Opracowanie materiałów we współpracy z opiekunem koła naukowego z medycyny ratunkowej Katedry Medycyny Ratunkowej i Katastrof Collegium Medicum w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem głównym działalności koła jest działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób kąpiących się i zapobieganie utonięciom.

Opracowanie materiałów: dr Ewa Zieliński – opiekun koła naukowego z medycyny ratunkowej Katedry Medycyny Ratunkowej i Katastrof Collegium Medicum w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem głównym działalności koła jest działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób kąpiących się i zapobieżenie utonięciom przez koedukacje dzieci i ich rodziców. Asystent w Katedrze Medycyny Ratunkowej i Katastrof CM w Bydgoszczy, UMK w Toruniu; Instruktor pływania, Instruktor wykładowca Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Instruktor Ratownictwa Wodnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Instruktor BLS/AED, instruktor CCP AHA, brązowy krzyż zasługi, członek zespołu naukowo - badawczego projektu "Bezpieczna woda” dla okręgu lwowskiego realizowanego przy współudziale Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie i Uniwersytetu Lwowskiego we Lwowie, opiekun merytoryczny i szkoleniowy wyjazdu Obruni w Ghanie – projekt nauki pierwszej pomocy z elementami kwalifikowanej pierwszej pomocy dla członków zespołów wyjazdowych karetek pogotowia w Ghanie.

"Bezpieczna rodzina podczas wypoczynku nad wodą" - podczas wspólnego wypoczynku nad wodą kształtuje wśród dzieci i ich rodziców poczucie współuczestnictwa w tworzeniu zdrowego środowiska naturalnego człowieka. Budowane są szczególnie silne więzi rodzinne oparte na wzajemnym zaufaniu, wspólnej zabawie przebiegającej z nurtem poszanowania natury. Szczególna rolę odgrywa rodzinna edukacyjna przez zabawę, co stanowi doskonałe wsparcie intelektualne rozwoju.

Nagrania będą bezpłatnie rozpowszechniane w social mediach takich jak: facebook.com, instagram.com, strony: www.pspn.org, poprzez szkoły PSPN i instruktorów pływania i ratowników WOPR.

Mamy nadzieję, że stworzony materiał wymiernie zwiększy świadomość rodziców i dzieci podczas aktywnego spędzania czasu nad wodą.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
343