Kampania edukacyjna WŁĄCZ MYŚLENIE

Bielsko-Biała

30 000

Status: Wniosek złożony

Stowarzyszenie ECODRIVE - organizuje kampanię edukacyjną WŁĄCZ MYŚLENIE.

Kampania edukacyjna WŁĄCZ MYŚLENIE, której celem jest popularyzacja zagadnień korytarza ratunkowego jako podstawowego elementu pierwszej pomocy uczestników ruchu drogowego.

Celem projektu jest nauka zachowań uczestników ruchu drogowego ułatwiających przejazd pojazdów uprzywilejowanych. Projekt kierowany jest do środowiska oświaty: nauczycieli oraz uczniów. W ramach projektu planuje się organizację: strony internetowej, konferencji, elearningu, warsztatów dla nauczycieli, konkursów dla uczniów, wydruk ulotek i zakup materiałów promocyjnych (wywieszki zapachowe, opaski silikonowe i opaski odblaskowe).

W toku prac realizacyjnych z zakresu edukacji, zespół realizacyjny napotkał się z problemem bardzo niskiej świadomości na temat zasad postępowania względem pojazdów uprzywilejowanych. Dodatkowo ogólnopolska akcja strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Ujazd Górny, która prezentowała filmiki z dojazdu do zdarzeń drogowych wskazuje jednoznacznie na konieczność natychmiastowego działania w stronę podnoszenia świadomości i nauki zachowań ułatwiających przejazd pojazdów uprzywilejowanych - dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Na dzień złożenia wniosku partnerami działania są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Śląski Kurator Oświaty w Katowicach, OSP Ujazd Górny, Ambasada Szwecji w Warszawie, Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym.

Podobne inicjatywy

Parkrun Polska

Parkrun Polska

Gdynia

Status: Zrealizowane

40 000 zł
103
Tablica Życia

Tablica Życia - bezpieczne korzystanie z akwenów wodnych

Katowice

Status: Zrealizowane

35 000 zł
113
Wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej w sprzęt ratowniczy

Wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej

Pluskowęsy

Status: Zrealizowane

5 000 zł
78