Akcja promowania bezpieczeństwa w górach

Katowice

2 000

Status: Wniosek złożony

Fundacja dla Beskidu - propaguje zasady bezpiecznego poruszania się po górach i stokach.

 

Fundacja jest współorganizatorem cyklicznej imprezy BESKID EXTREME FESTIWAL w Szczyrku. 

Na podstawie poprzednich edycji festiwalu, rozmów z członkami GOPR, obserwacji własnych oraz dostępnych publikacji Fundacja widzi potrzeby w zakresie ochrony zdrowia w szczególności zasad bezpiecznego poruszania się po górach i stokach, zasad udzielania pierwszej pomocy, czy też postępowania w razie wypadku podczas wędrówek i wycieczek w terenie górzystym.

W polskie góry przybywa rocznie kilka milionów ludzi, tymczasem co roku zdarza się kilkanaście wypadków śmiertelnych. Ciągle te same przyczyny wypadków śmiertelnych: nieodpowiedni ubiór, niedostateczne przygotowanie kondycyjne, brak obycia ze stromizną, karygodne lekceważenie płatów śniegu. Za pomocą warsztatów, prelekcji i filmów promujemy ochronę zdrowia oraz korzyści wynikające z turystyki górskiej i bezpieczne jej uprawianie. Celem fundacji jest zaszczepienie uczestnikom akcji tych wartości, które podnoszą wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się po górach. Przekazanie i utrwalenie umiejętności, które pomogą uniknąć w przyszłości niebezpiecznych sytuacji, pozwolą właściwie postępować w razie wypadku - udzielanie pierwszej pomocy. Przekazanie zasad bezpiecznego poruszania się po stokach.

Najbliższe wydarzenia Fundacji dla Beskidu to:
28.07 - 01.08.2018 Tydzień Kultury Beskidzkiej - amfiteatr w Szczyrku (byliśmy obecni w poprzednich latach pod amfiteatrem - cały wypełniony turystami, prawie 1000 osób)
Listopad 2018 - Beskid Extreme Festival (BSA, Grzybowa 2, Szczyrk). poprzednie edycje to min. 300 osób, które brały udział w sesji popołudniowej (filmy, prelekcje, spotkania z podróżnikami/himalaistami) oraz 100-200 osób w sesji porannej (np. warsztaty dla dzieci). 

Fundacja wnioskowaną kwotę przeznaczyć chce na wyposażenie namiotu ekspozycyjnego w stolik i krzesła. Namiot wykorzystywany jest przy akcjach promowania bezpieczeństwa w górach prowadzonych przez Fundację. 

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
256