Minimalizowanie niebezpiecznych sytuacji z dzieckiem na pływalni

Łódź

49 500

Status: Zrealizowane

Polskie Stowarzyszenie Pływania Niemowląt -  postawiło sobie za główne cele promowanie bezpiecznego pływania niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym. 

Chcemy opracować scenariusz i nakręcić materiał filmowy (zakładane jest nakręcenie min. 5 filmów edukacyjnych o długości min. 5 minut do max. 8 minut) dla rodziców o następującej tematyce:

1. Dlaczego warto rodzinnie chodzić na pływanie? - walory zdrowotne.
2. Jak bezpiecznie przygotować się w domu do zajęć basenowych? 
3. Jak bezpiecznie wybrać się z niemowlęciem na pływalnię? 
4. Jak ćwiczyć z niemowlęciem w wodzie? - wskazówki dla rodziców.
5. Jak rodzic może minimalizować niebezpiecznie sytuacje z dzieckiem na pływalni? 

Chcemy wydrukować 100.000 szt. poradników  - ABC Małego pływaka. Materiał edukacyjny będzie dystrybuowany i wyeksponowany na pływalniach. Będzie to już ósme wydanie poradnika, które rozeszło się do tej pory w nakładzie ponad 600.000 sztuk.

Chcemy wydrukować poradnik - Bezpieczny wypoczynek nad wodą - Poradnik dla rodziców jak w bezpieczny i aktywny sposób można spędzić czas na kąpieliskach, rzekach, jeziorach i nad morzem w nakładzie 25.000 szt. Materiał będzie dystrybuowany i wyeksponowany na pływalniach i poprzez szkoły PSPN.


Do naszych celów zaliczamy dbałość o wysokie kwalifikacje osób prowadzących zajęcia z niemowlętami i dziećmi w wieku poniemowlęcym w wodzie. Rozpowszechnianie informacji na temat pływania niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym wśród lekarzy i rodziców. Propagowanie pływania niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym jako formy zdrowego i rodzinnego spędzania wolnego czasu. Podniesienie poziomu usług związanych z pływaniem niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym. Propagowanie zasad bezpieczeństwa przebywania dzieci nad wodą. Upowszechnianie aktywnego i zdrowego trybu życia.

Od 2008 roku PSPN zorganizowało 8 ogólnopolskich konferencji w których udział wzięli tacy goście jak: Lilly Ahrendt–Niemcy, Rob McKay–USA,Barbara Szpak-Borst–Holandia,Terie Stakset–Norwegia.

Od 2010 roku organizuje specjalistyczne szkolenia dla instruktorów pływania, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat Bezpiecznego prowadzenia zajęć w wodzie dla pary ćwiczącej ( dziecko+rodzic).

Partnerem PSPN od 2011 rok jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Aktualnie stowarzyszenie zrzesza 53-y szkoły pływackie, które zatrudniają ok. 150-ciu instruktorów. Zajęcia zrzeszonych szkół prowadzone są na ponad 250 pływalniach na terenie całej Polski.

Akcja będzie wspierana na poniższych funpage-ach:
https://www.facebook.com/plywanieniemowlat
https://www.facebook.com/WOPR-178047918942472
https://www.facebook.com/KLUBBENSWIM/
https://www.facebook.com/PampersPolska/

Każda ze szkół zrzeszonych w PSPN posiada funpage, na którym będzie udostępniała materiał.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
529