Radarowe wyświetlacze prędkości w miejscowości Ziemin

Wielichowo, Stowarzyszenie Przyjazna Gmina Wielichowo

25 725

Status: W realizacji

Mieszkańcy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjazna Gmina Wielichowo widzą potrzebę instalacji radarowych wyświetlaczy prędkości z solarnym systemem zasilania w miejscowości Ziemin. Tablice będą spełniały funkcję informacyjną i zostaną ustawione w miejscach, w których kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Wbudowany w tablicę LED radar mikrofalowy będzie dokonywał pomiaru prędkości jadących samochodów i w czytelny sposób wyświetlał jej wartość.

Droga przy której zamontowane będą tablice jest bardzo ruchliwa, a tablice te przyczynią się do respektowania zasad ruchu drogowego. Kierowcy będą bardziej uważni i zdejmą nogę z gazu. W tej okolicy znajduje się przystanek autobusowy,  z którego korzystają dzieci i młodzież. Działanie to będzie skutecznym rozwiązaniem, tym bardziej że miejsce to nie posiada zatoczki autobusowej, a w okolicy nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych. 
 

Projekt realizowany będzie we współpracy z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i lokalnym samorządem – Gminą Wielichowo.

Zamontowanie radarowych wyświetlaczy prędkości zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców wsi Ziemin oraz przyczyni się do zmniejszenia ilości wypadków drogowych na drodze wojewódzkiej nr 312.

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
529