Stworzenie Miasteczka Ruchu Drogowego

Trzemeszno, Stowarzyszenie „Teraz”

50 000

Status: W realizacji

Głównym celem realizacji zadania jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poruszających się pieszo i rowerem po drogach naszej gminy i nie tylko.

Podczas zadania zrealizowane zostaną następujące przedsięwzięcia:

- Stworzenie Miasteczka Ruchu Drogowego. Planowane jest stworzenie miasteczka o bardzo dużym zakresie funkcjonalności co pozwoli na znaczącą poprawę warunków przekazywania informacji dzieciom i młodzieży na temat zasad i bezpieczeństwa poruszania się po drodze zarówno pieszo jak i rowerem.

- Gminny Konkurs „Bezpieczny na drodze”. Przy współpracy policji, instruktorów turystyki kwalifikowanej z zakresu turystyki rowerowej oraz szkół podstawowych i przedszkoli zostanie przeprowadzony gminny konkurs wiedzy z zakresu ruchu drogowego, poprzedzony szkoleniami dla przedszkolaków oraz dla uczniów szkół podstawowych.

- Edukacyjny rajd rowerowy. Będzie to działanie polegające przeprowadzeniu rajdu rowerowego dla mieszkańców gminy, który będzie miał swój początek na miasteczku ruchu drogowego w celu omówienia podstawowych zasad poruszania się po drodze. 

Podobne inicjatywy

fot. GSP RP

Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na morzu

Katowice

Status: Zrealizowane

65 000 zł
529