"Jest bezpiecznie!"

Stowarzyszenie ERKA - RATUJĘ, WYCHOWUJĘ, POMAGAM

Miejscowość

Warszawa

Status

Wniosek złożony

Numer wniosku

6699/2019

Data publikacji

29.11.2019

Termin głosowania

29.12.2020

Oddanych głosów

4

Stowarzyszenie ERKA – RATUJĘ, WYCHOWUJĘ, POMAGAM pragnie zwiększyć świadomość lokalnej społeczności z zakresu bezpieczeństwa własnego oraz osób znajdujących się najbliższym otoczeniu. W tym celu chce przeprowadzić szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zakupić zewnętrzne defibrylatory AED.

Kwota wniosku:63 706 zł
Zagłosuj

Działania będą skierowane do mieszkańców powiatu garwolińskiego, chodzieskiego oraz Warszawy.
Warsztaty z pierwszej pomocy zostaną przeprowadzone w sposób odpowiedni dla odbiorców w każdym wieku. Spotkania będą skierowane do trzech grup: rodzin, dzieci oraz dorosłych. Wnioskodawca planuje przeszkolić 720 mieszkańców (60 grup po 12 osób). Pod koniec projektu każdy uczestnik będzie posiadał niezbędne umiejętności z zakresu udzielania pomocy poszkodowanym.

Defibrylatory zostaną zamontowane w dwóch miejscach: na terenie osiedla Wilno oraz na budynku Publicznego Przedszkola nr 6 w Garwolinie.

Społeczność osiedla Wilno nie została wybrana przypadkowo. Najbliższy defibrylator jest oddalony od osiedla o 2 km. Znajduje się on w szkole, która nie jest czynna całą dobę.

Garwolińskie przedszkole znajduje się obok basenu, boiska do piłki nożnej, przychodni oraz dworca PKP. Mieszkańcy korzystający z tych obiektów czuliby się bezpieczniej, gdyby w okolicy znajdowało się takie urządzenie.

Cele projektu:
- wpływ na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności powiatów garwolińskiego i  chodzieskiego oraz osiedla Wilno w Warszawie,
- zwiększenie wiedzy mieszkańców z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Pozostałe informacje

Kwota wnioskowana63 706 zł