Bezpieczna zabawa i spacer

Stowarzyszenie Sympatyków Babic "IMPULS"

Miejscowość

Babice

Status

Wniosek złożony

Numer wniosku

6324/2019

Data publikacji

06.11.2019

Termin głosowania

06.11.2020

Oddanych głosów

2795

Stowarzyszenie Sympatyków Babic „IMPULS” pragnie zadbać o bezpieczeństwo swoich najmłodszych mieszkańców podczas zabawy i spacerów. W tym celu chce stworzyć bezpieczny plac zabaw dla dzieci oraz zorganizować rodzinny konkurs plastyczny. Projekt będzie realizowany od stycznia do czerwca 2020 roku.

Kwota wniosku:78 798 zł
Zagłosuj

W ramach zadania zostaną wymienione elementy na starym placu zabaw, który obecnie stwarza zagrożenie dla dzieci ze względu na zepsuty i skorodowany sprzęt . Wnioskodawcy chcą stworzyć nowe, bezpieczne miejsce dla najmłodszych gdzie będą mogli aktywnie spędzać czas.

Rodzinny konkurs plastyczny „Jestem bezpieczny”  skierowany będzie do dzieci oraz rodziców. Konkurs będzie dotyczyć tematów z zakresu: bezpiecznej zabawy, bezpiecznej drogi do szkoły, bezpiecznej jazdy na rowerze oraz bezpiecznego korzystania z internetu.

Projekt zostanie zakończony trzema wydarzeniami rodzinnymi na których promowane będzie bezpieczeństwo komunikacyjne. Odbędą się zawody sportowe, konkursy i prelekcje.

Miejscowe przedszkola otrzymają kamizelki odblaskowe oraz węże spacerowe, które zwiększą bezpieczeństwo i widoczność dzieci w trakcie spacerów.

Cele projektu:
- zwiększenie bezpieczeństwa dzieci podczas zabawy i spacerów,
- stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego na nowym, bezpiecznym placu zabaw,
- zwrócenie uwagi na zagrożenia na jakie narażone są dzieci w trakcie zabawy,
- promocja działań zwiększających bezpieczeństwo dzieci.

Pozostałe informacje

Kwota wnioskowana78 798 zł