Aktualności

28 maja 2019

PZU laureatem konkursu „Dobroczyńca Roku 2019”

28 maja podczas uroczystej gali PZU został uhonorowany tytułem „Dobroczyńca Roku 2019” w kategorii Sport. Kapituła Konkursu doceniła zaangażowanie spółki w promowanie aktywności fizycznej i zdrowia. PZU jako lider na rynku ubezpieczeniowym w Polsce od lat konsekwentnie wspiera inicjatywy biegowe czy zawody narciarskie, przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością.

Decyzją kapituły Konkursu, jak i głosami Internautów, tytuł „Dobroczyńca Roku 2019” w kategorii Sport został przyznany PZU. Od wielu lat spółka angażuje się w promowanie profilaktyki zdrowotnej i dobrych nawyków przez włączanie się w organizację różnego rodzaju imprez sportowych. W swoich działaniach nie zapomina o aktywizacji osób z niepełnosprawnością. PZU zostało nominowane do nagrody przez Fundację HANDICAP Zakopane i Fundację Iskierka. Fundacja HANDICAP prowadzi treningi dla ponad 100 osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, głównie z dziećmi i młodzieżą. Fundacja Iskierka prowadzi działania na rzecz profilaktyki zdrowotnej i zachęca do zrobienia badań, które mogą zapobiegać chorobom cywilizacyjnym.

Współpracę z Fundacją HANDICAP rozpoczęliśmy trzy lata temu. Mamy wspólny cel: aktywizować osoby poszkodowane przez los i integrować je z pełnosprawnymi sportowcami. Wspieramy finansowo organizację zawodów sportowych i całorocznych treningów dla podopiecznych Fundacji – mówi Dorota Macieja, członkini Zarządu PZU Życie SA.

Od 2018 roku PZU prowadzi ogólnopolską akcję „Pomoc To Moc”, skierowaną do społeczności lokalnych. W ramach programu każdy, kto chce zainicjować zmianę w swoim otoczeniu, która zwiększy bezpieczeństwo lub dba o ochronę zdrowia, ma szansę na uzyskanie dofinansowania.

W minionym roku odbiorcami akcji „Pomoc to Moc”, organizowanej przez PZU, było  ponad 200 tys. osób, a do społeczności lokalnych trafiło dofinansowanie ok. 5 mln zł. W ramach tej akcji wspierane są również działania prewencyjne różnorodnych fundacji. Dzięki Pomoc To Moc Fundacja Iskierka zrealizowała projekt skierowany do rodzin, dzieci i społeczności, by móc przeciwdziałać chorobom nowotworowym – mówi Joanna Gorczyca, dyrektor ds. prewencji i CSR w PZU.

Konkurs „Dobroczyńca Roku” odbywa się nieprzerwanie od 20 lat. Jego celem jest promowanie firm, które prowadzą swoją działalność ze szczególnym uwzględnieniem  aktywności prospołecznej. W ramach konkursu „Dobroczyńca Roku” nagradzane są inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, takie jak: wolontariat pracowniczy, strategia, zaangażowanie lokalne, akcje społeczne, kampanie edukacyjne, informacyjne czy społeczne. Tegoroczna edycja konkursu „Dobroczyńca Roku” była już 22. w historii.  Organizacje, które nominowały firmy w tym roku, mogły składać wnioski w siedmiu następujących kategoriach: Edukacja, Ekologia, Fundacja Korporacyjna, Pomoc Społeczna, Rozwój Lokalny, Sport i Zdrowie. W tym roku zgłoszono aż 112 wniosków.